Kto je online

Práve tu je 218 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Wireless sieť teraz spája 1400 LED svietidiel na Univerzite v Kalifornii. Celý projekt započal inštaláciou 1400 Solid-State Lightning (SSL) svietidiel ktorú realizovalo California Technology Lighting Center (CLTC). Ako vačšina projektov inteligentného osvetlenia, aj tento optimalizuje spotrebu energie kombináciou efektívnych LED zdrojov svetla s možnosťou stmievania pre ešte vačšiu úsporu. Stmievanie realizovala spoločnosť Lumeware. Do každého svietidla nainštalovali TOP900-TL wireless kontrolný modul. Tieto moduly v spojení s pohybovými senzormi spoločnosti WattStopper regulujú intenzitu osvetlenia každého svietidla. Štandardný sýstém by musel čakať až kým sa chodec alebo cyklista nedostane do dosahu senzora, čo hlavne pri spojení s rýchlo sa pohybujúcim cyklistom nie je práve najoptimálnejšie riešenie. Z tohto dôvodu systém pohybových senzorov dokáže detekovať chodca alebo cyklistu, vyhodnotiť jeho smer a rýchlosť, čím vie rozsvietiť príslušnú lampu skôr a zabezpečiť tak optimálne osvetlenie počas celej trasy.

Podľa Lumeware ich systém kombinuje "Adaptive Control with Predictive Behavior" technológiu. Technológia zisťovania smeru je patentom chránená. Peer-to-Peer bezdrôtová sieť svietidiel umožňuje sekvenčné rozsvecovanie svietidiel spolu s pohybujúcim sa objektom a následné stmavenie keď objekt opustí osvecovanú oblasť.

Cena za celú inštaláciu bola podľa Lumeware na úrovni 950000 dolárov, ale spoločnosť ihneď dodáva že univerzita ušetrí 100000 dolárov ročne na elektrickej energii. Lumeware takisto podotýka že ich technológia dokáže ešte ušetriť až 40% energie oproti štandardným SSL svietidlám.

UCDavisFig1 big

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.